Radiologia konwencjonalna

 

 

Klasyczna radiologia to metoda wciąż niezbędna w diagnozowaniu schorzeń struktur kostnych i płuc. W naszym Centrum dokładamy wszelkich starań, by badanie przebiegało w sposób jak najbardziej bezpieczny i komfortowy. Pragniemy zapewnić wszystkim pacjentom poczucie bezpieczeństwa zdrowotnego i świadczyć usługi medyczne najwyższej jakości. Pracujemy na aparaturze ucyfrowionej umożliwiającej użycie bardzo niskich dawek promieniowania.

 

Najczęstsze badania radiologiczne

 

Badania kości zdjęcia szkieletu: czaszki, kręgosłupa, kończyn oraz miednicy należą do najczęściej wykonywanych. Rutynowo wykonuje się zdjęcia kostne w dwóch prostopadłych do siebie płaszczyznach: przednio – tylnej i bocznej. Na zlecenie lekarza kierującego wykonuje się również badania w innych płaszczyznach. Badanie nie wymaga specjalnego przygotowania. Jedynie przed badaniem kręgosłupa lędźwiowego u osób ze skłonnością do gromadzenia się gazów w jelitach zaleca się dietę lekko strawną oraz w dniu badania bycie na czczo.

 

Badania narządów klatki piersiowej
Polega na wykonaniu zdjęcia klatki piersiowej w głębokim wdechu, w projekcji tylno – przednim. W niektórych przypadkach wykonuje się również projekcję boczną (prawo lub lewo – boczną).
Badanie zatok przynosowych

 

 

Badanie rdiologiczne wymaga skierowania od lekarza !

 

Facebook

facebook like box joomla

CENTRUM MEDYCZNE SPYCHALSCY SP.J. 63-000 ŚRODA WLKP. ul. STRZELECKA 33

PODSTAWOWA OPIEKA ZDROWOTNA tel. 61-285-26-34 / AMBULATORYJNA OPIEKA SPECJALISTYCZNA tel.694-170-541

STOMATOLOGIA tel. 570-234-234 /MEDYCYNA PRACY 692-616-123